• VW Passat CC nocą - wrażenia z jazdy
  Nazwa coupe jest w tym przypadku jak najbardziej uzasadniona. Volkswagen nie chce, aby nowego CC traktowano jako kolejną wersję nadwoziową Passata, którego modele sedan i kombi na stale wpisały się już w krajobraz naszych ulic.
 • Audi S5 od teraz tylko z TDI pod maską!
  Po raz pierwszy w historii modelu, Audi S5 (łączne zużycie paliwa w l/100 km: 6,2; łączna emisja CO2 w g/km: 163 – 161 g/km) ma pod maska mocnego Diesla V6. Silnik 3.0 TDI, zarówno w wersji S5 Coupé, jak i w wersji S5 Sportback, wytwarza 255 kW (347 KM) mocy i dostarcza do skrzyni biegów 700 Nm momentu obrotowego.
 • Lexus GS 300 i Honda Legend, czyli Luxus made in Japan
  Czym powinna charakteryzować się prestiżowa limuzyna za ćwierć miliona złotych? Na pewno oprócz doskonałego systemu alarmowego, powinna mieć pełne wyposażenie w zakresie komfortu i bezpieczeństwa oraz dostateczny zapas mocy w każdej sytuacji. Precyzyjny układ jezdny i zapewniające odpowiedni komfort zawieszenie.
 • Urodzinowa edycja Nissana GT-R na 50-lecie modeli Z!
  Niewiele marek samochodów na świecie można natychmiast rozpoznać po zaledwie trzech literach w nazwie modelu. Jednak entuzjaści motoryzacji nie mają wątpliwości, że GT-R to synonim emocji, wysokich osiągów i niedoścignionego dopracowania konstrukcji.

Sprawdź aktualną cenę paliwa:

  Mapa fotoradarów :

 

 

 

 SKLEPY ONLINE 

 

 

      

         NIE PRZEPŁACAJ ! 


 SKLEPY ROZRYWKA : 

  

  POLUB NAS NA FACEBOOKU 

 

CUPRA e-Racer: nowe oblicze motorsportu

Gniazdko, bateria ważąca prawie pół tony i 200 kilogramów suchego lodu w boksie wyścigowym.

Gniazdko, bateria ważąca prawie pół tony i 200 kilogramów suchego lodu w boksie wyścigowym. To tylko niektóre z elementów, które towarzyszą dziś ekipom technicznym na torze i które zmieniają sposób ich wieloletniej pracy. O wyjątkowej transformacji ekstremalnego sportu opowiada inżynier CUPRY Xavier Serra, mechanik Jordi Marti i kierowca wyścigowy Jorgi Gene, podsumowując test modelu e-Racer.

GALERIA :

 

      

Nauka jazdy na nowo

Jordi Gene to kierowca z 30-letnim doświadczeniem. Ambasador CUPRY przyznaje, że zasiadanie za kierownicą elektrycznego samochodu wyścigowego oznacza wielkie wyzwanie i naukę jazdy na nowo. – Styl jazdy zupełnie różni się od tego, który znany jest nam z tradycyjnych modeli wyścigowych. Chcąc wejść odpowiednio w zakręt czy wyhamować na czas, należy zwracać uwagę na zupełnie inne parametry. Przykładowo w e-Racer, w związku z tym, że jego waga jest większa, zmienia się dźwięk, jaki kierowca odbiera podczas jazdy. Poczucie przyśpieszenia w tym modelu jest znacznie mocniejsze, a adrenalina jeszcze większa. Wszystko dzięki temu, że e-Racer przyśpiesza do 100 km/h w 3,2 sekundy.

200 kg suchego lodu każdego dnia

W trakcie kolejnych okrążeń kierowca otrzymuje na wskaźniku ostrzeżenie, że musi zjechać do boksu celem ochłodzenia akumulatora. To jedno z zadań mechanika, który podczas tego zadania używa suchego lodu. Wraz z wejściem do sportu modeli elektrycznych, inżynierowie zyskali kolejny cel.

- Nie chodzi tylko o to, aby być najszybszym. Teraz musimy zarządzać także energią, nauczyć się monitorować temperaturę i zasięg pojazdu – wyjaśnia kierownik zespołu Xavier Serra. – Umieszczenie w e-Racer baterii, która waży 450 kg to jedno z największych wyzwań, z którym musieliśmy się zmierzyć. Zespół musiał rozłożyć jej objętość pod samochodem, tak aby zachować jego równowagę i funkcjonalność – dodaje.

Nowy rytuał

– Pracuję w tym zawodzie ponad 20 lat i nigdy bym nie pomyślał, że nadejdą czasy, kiedy będę mógł ładować auto wyścigowe przez gniazdko – mówi mechanik CUPRY Jordi Martí, przygotowując model e-Racer do opuszczenia boksu. Wraz z biegiem lat zmieniły się nawet przyrządy, których używa – teraz ma zestaw specjalnie zaprojektowanych narzędzi odpornych na wysokie napięcie, jak np. rękawiczki z materiału izolacyjnego, które mogą wytrzymać napięcie do 1000 woltów.

Przyszłość sportu motorowego

– Pojawienie się elektrycznych samochodów wyścigowych symbolizuje początek nowej ery – wnioskuje Xavier Serra, – Bycie częścią drużyny rozwijającej i testującej elektryczne innowacje samochodów wyścigowych jest jak bycie częścią historii. To bardzo interesujące wyzwanie zawodowe – dodaje.

Testy przeprowadzone na różnych torach potwierdzają konkurencyjność modelu CUPRA e-Racer, który ma zadebiutować w kategorii ETCR w 2020 roku.To duży krok w kierunku jeszcze bardziej efektownego wyścigu, w którym technologia i łączność odgrywają kluczową rolę.

 

 

Źródło : Seat Polska 

 

 

 

VW Passat CC nocą ... 

>Zobacz więcej 

 Zobacz również :

..................................................

..................................................

Najnowsze galerie