• VW Passat CC nocą - wrażenia z jazdy
  Nazwa coupe jest w tym przypadku jak najbardziej uzasadniona. Volkswagen nie chce, aby nowego CC traktowano jako kolejną wersję nadwoziową Passata, którego modele sedan i kombi na stale wpisały się już w krajobraz naszych ulic.
 • Audi S5 od teraz tylko z TDI pod maską!
  Po raz pierwszy w historii modelu, Audi S5 (łączne zużycie paliwa w l/100 km: 6,2; łączna emisja CO2 w g/km: 163 – 161 g/km) ma pod maska mocnego Diesla V6. Silnik 3.0 TDI, zarówno w wersji S5 Coupé, jak i w wersji S5 Sportback, wytwarza 255 kW (347 KM) mocy i dostarcza do skrzyni biegów 700 Nm momentu obrotowego.
 • Lexus GS 300 i Honda Legend, czyli Luxus made in Japan
  Czym powinna charakteryzować się prestiżowa limuzyna za ćwierć miliona złotych? Na pewno oprócz doskonałego systemu alarmowego, powinna mieć pełne wyposażenie w zakresie komfortu i bezpieczeństwa oraz dostateczny zapas mocy w każdej sytuacji. Precyzyjny układ jezdny i zapewniające odpowiedni komfort zawieszenie.
 • Urodzinowa edycja Nissana GT-R na 50-lecie modeli Z!
  Niewiele marek samochodów na świecie można natychmiast rozpoznać po zaledwie trzech literach w nazwie modelu. Jednak entuzjaści motoryzacji nie mają wątpliwości, że GT-R to synonim emocji, wysokich osiągów i niedoścignionego dopracowania konstrukcji.

Sprawdź aktualną cenę paliwa:

  Mapa fotoradarów :

 

 

 

 SKLEPY ONLINE 

 

 

      

         NIE PRZEPŁACAJ ! 


 SKLEPY ROZRYWKA : 

  

  POLUB NAS NA FACEBOOKU 

 

Produkcja SEAT-a Tarraco rusza w Wolfsburgu

Pierwszy raz od ponad 20 lat fabryka Volkswagena w Wolfsburgu wyprodukuje samochód pod znakiem innej marki: nowego SEAT-a Tarraco.

 

GALERIA : 

    

Pierwszy raz od ponad 20 lat fabryka Volkswagena w Wolfsburgu wyprodukuje samochód pod znakiem innej marki: nowego SEAT-a Tarraco. Hiszpański SUV, zaprojektowany i rozwijany w Barcelonie, wykorzystuje potencjał platformy MQB. W fabryce w Wolfsburgu SEAT Tarraco opuści linię produkcyjną razem z Tiguanem oraz Touranem.

Produkowanie więcej niż jednej marki w fabryce w Wolfsburgu to kolejny krok na drodze do zwiększenia jej wydajności. Pojawienie się w tym miejscu SEAT-a Tarraco jest częścią wspólnej inicjatywy marek Grupy Volkswagen, tzw. “Pact for the Future”, zawartej przez firmę oraz Radę Pracowników pod koniec 2016 roku. Porozumienie zakłada zwiększenie rentowności marki Volkswagen w przyszłości i wyznaczenie jej stabilnego kierunku rozwoju.

– SEAT Tarraco został w 100% zaprojektowany w Hiszpanii. Dzięki kooperacji z zaangażowanym zespołem w fabryce w Wolfsburgu pojazd został odpowiednio przygotowany do produkcji – i to w rekordowym tempie. To dodatkowo wzmacnia więzi pomiędzy SEAT-em a Volkswagenem – mówi dr Matthias Rabe, Wiceprezes marki SEAT ds. badań i rozwoju. – Współpraca marek z Grupy Volkswagen prowadzi do efektu synergii. SUV pozwala nam na wkroczenie w nowy segment rynku, zwiększenie wolumenu sprzedaży, wzmocnienie wizerunku marki oraz wygenerowanie satysfakcjonującej marży – dodaje dr Christian Vollmer, Wiceprezes marki SEAT ds. produkcji i logistyki.

Od SEAT-a Arosy do Audi 100 D

To już piąty przypadek, w którym główna fabryka Volkswagena w Wolfsburgu wyprodukowała inny model niż ze swojego portfolio. SEAT Arosa opuścił linię produkcyjną jeszcze w latach 1996-98. Dodatkowo, od 1974 roku do 1978 roku, zakład produkował Audi 50, od 1994 roku do 1998 roku Audi 80, a oraz od 1993 roku do 1997 roku Audi 100. Audi 50 był mocno zbliżony do modelu Polo, montowanego w Wolfsburgu od 1975 roku obecnie jest on produkowany w fabryce w Pamplonie, w Hiszpanii. Audi 50 oraz Polo były pierwszymi małymi niemieckimi pojazdami z silnikiem przeciwobrotowym oraz napędem na przednie koła.

– Współpraca z wiodącą siecią produkcyjną w ramach Grupy jest jednym z kluczowych czynników zwiększania wydajności. SEAT Tarraco stanowi doskonały przykład pokazujący, jak w przyszłości fabryki znajdujące się w portfolio Grupy Volkswagen będą w stanie produkować samochody dla innych brandów – podsumowuje dr Andreas Tostmann, Członek Zarządu Volkswagen ds. produkcji.

Flagowy SEAT Tarraco uzupełni rodzinę SUV-ów SEAT-a, do której należą Ateca oraz Arona.

Źródło: Seat Polska 

 

 

 

VW Passat CC nocą ... 

>Zobacz więcej 

 Zobacz również :

..................................................

..................................................

Najnowsze galerie