Fiesta WRC i Sebastien Ogier znów najlepsi

Duet w składzie kierowca Sebastien Ogier i pilot Julien Ingrassia jadący Fordem Fiestą WRC po raz szósty zdobył tytuł Rajdowego Samochodowego Mistrza Świata.

 Końcówka tego sezonu rajdowego była niezwykle emocjonująca. Zespół rajdowy, w którym Ford ma znaczący udział M-Sport Ford World Rally Team zapisał na swoje konto podwójne podium w Rajdzie Katalonii. Załoga Sebastien Ogier i Julien Igrassia stracili do zwycięzców zaledwie 2,9s, podczas gdy Elfyn Evans i Daniel Barritt byli 16,5s za kolegami z zespołu. Sebastien Ogier, na jedną rundę przed końcem sezonu, odzyskał prowadzenie w mistrzostwach. Thierry Neuville, zawodnik zespołu fabrycznego Citroena traci do niego trzy punkty, a strata Otta Tanaka z Toyoty wynosi już 23 punkty. Mistrzowską załogę w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata miał wyłonić dopiero Rajd Australii.

- To był weekend pełen wrażeń, ale odczucia na koniec są dobre. Wiedzieliśmy, że to będzie trudne, bowiem zaczynaliśmy jak druga załoga na drodze, a warunki z mokrą nawierzchnią sprawiły, że również było ciężko – komentował Ogier. - Jednak nigdy się nie poddawaliśmy i dawaliśmy z siebie wszystko. Zawsze jest trochę frustracji, kiedy tak niewiele zabraknie do zwycięstwa, ale próbowaliśmy wszystkiego i to był pozytywny weekend, bowiem odzyskaliśmy prowadzenie w mistrzostwach – dodał. - Ciężko będzie jechać jako pierwsza załoga w Australii, ale wolę mieć te punkty. To będzie ciężki rajd i będziemy musieli dać z siebie wszystko co mam, chcąc obronić tytuł.

Przed rozpoczęciem Rajdu Australii matematyczne szanse na uzyskanie zwycięstwa w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata miało w sumie trzech kierowców, ostatecznie najlepszy okazał się Francuz. Jest to jego szósty z rzędu tytuł mistrzowski. Do tej pory Ogier wygrał w karierze 44 rajdy, zaś na podium stanął 71 razy.

Samochodem, który w tym roku pozwolił Sebastienowi Ogierowi sięgnąć po mistrzowski tytuł był Ford Fiesta WRC, przygotowywany przez zespół M-Sport Ford World Rally Team. Auto posiada silnik o pojemności 1,6-litra, który rozwija moc 380 KM i moment obrotowy 450 Nm. Rajdówka napędzana jest na obie osie. To znakomity pojazd. Takim samym samochodem Kajetan Kajetanowicz wygrał kilka dni temu, deklasując rywali, Rajd Barbórka.

 

Źródło : Ford 

Dzięki Castoramie tak łatwo budujesz, remontujesz i urządzasz! Sprawdź!