• Nowy Passat jako pierwszy Volkswagen będzie mógł poruszać się częściowo automatycznie przy wyższych
  Wraz z debiutem nowego Passata zbiega się także rekord w jego produkcji – wiosną fabrykę opuści 30-milionowy egzemplarz tego bestsellera. Oznacza to, że Passat jest najpopularniejszym modelem średniej klasy na świecie. 30-milionowy Passat będzie autem 8.
 • Prawie jak SUV. Honda CR-V vs Mitsubishi Outlander
  Oba są bestsellerami na świecie i aby je kupić czeka się miesiącami. Amerykanie tak pokochali model CR-V, że fabryka Hondy w Ohio nie nadąża z produkcją i uruchomiono import tych aut bezpośrednio z Japonii.
 • Nowe silniki i skrzynia biegów w Nissanie Micra
  Nissan Micra jest teraz atrakcyjniejszy niż kiedykolwiek dzięki odświeżonej ofercie jednostek napędowych.
 • Poprawny do bólu - VW Passat 2.0 TDI 170 - Czy warto kupić passata b6 ?
  Tak jak w każdym samochodzie również w Volkswagenie Passacie można doszukać się wielu wad. Ale nawet zagorzały przeciwnik niemieckich aut po przejechaniu nim, powiedzmy tysiąca kilometrów
 • Modele marki Kia ponownie triumfują w konkursie iF Award
  Od teraz „trzy” oznacza szczęśliwą liczbę dla Kia Motors. Po wprowadzeniu na rynek Ceeda trzeciej generacji, który jest oferowany w Europie w trzech różnych wersjach nadwoziowych, wszystkie trzy otrzymały nagrodę iF Award za design.

Sprawdź aktualną cenę paliwa:

  Mapa fotoradarów :

 

 

 

 Reklama :

 

       

 

discount-pneus.com


180x150_Logo_Outlet_PT

 

 

 

 

 

 

 

Oficjalny debiut Nissana na torze Formuły E

„Formuła E to wyczynowa strona Nissan Intelligent Mobility — naszej wizji zmian w zakresie zasilania i prowadzenia pojazdów oraz ich integracji ze społeczeństwem”

„Formuła E to wyczynowa strona Nissan Intelligent Mobility — naszej wizji zmian w zakresie zasilania i prowadzenia pojazdów oraz ich integracji ze społeczeństwem” — powiedział Roel de Vries, globalny dyrektor ds. marki i marketingu w firmie Nissan.

W trakcie testów poprzedzających mistrzostwa Formuły E ABB FIA, Nissan oficjalnie zadebiutował na torze i zainaugurował swoją współpracę z Royal Dutch Shell PLC *. Zespół Nissan e.dams (obok 10 innych ekip przygotowujących się do startu w wyścigowych mistrzostwach samochodów elektrycznych ) — przeprowadził trzydniowe testy na torze Ricardo Tormo w hiszpańskiej Walencji.

W tym czasie zespoły mogły sprawdzić bolidy łącznie podczas 6 sesji treningowych. Wiodącym kierowcą zespołu Nissan e.dams był Szwajcar Sebastian Buemi, mistrz Formuły E z sezonu 2015/16. Pokazał on potencjał drzemiący w pojeździe osiągając trzeci czas podczas popołudniowej sesji drugiego dnia testów. W czasie swojego najszybszego okrążenia osiągnął wynik 1.17,473 minuty, jedynie 0.131 wolniej od lidera sesji.

„Jako światowy lider dostarczający samochody elektryczne konsumentom chętnie podejmujemy współpracę z renomowaną firmą z branży energetycznej, jaką jest Shell, w celu promowania bezemisyjnej mobilności w trakcie mistrzostw” - powiedział Roel de Vries, globalny dyrektor ds. marki i marketingu w firmie Nissan.

Nissan, pierwsza japońska marka w Formule E, może poszczycić się sprzedażą ponad 365 000 egzemplarzy modelu LEAF od czasu jego wprowadzenia na rynek w 2010 r. Firma wykorzystała doświadczenie w konstruowaniu seryjnych samochodów elektrycznych do opracowania zupełnie nowego zespołu napędowego do samochodu wyścigowego Formuły E, w którym zastosowano specjalnie zaprojektowany silnik elektryczny oraz inwerter i skrzynię biegów.

Joerg Wienke, wiceprezes ds. globalnego marketingu detalicznego w Royal Dutch Shell, powiedział: „Cieszymy się ze współpracy z taką firmą jak Nissan, która podziela nasze zaangażowanie we wspieranie systemu transportu o niskiej emisji związków węgla. W odpowiedzi na potrzeby klientów inwestujemy coraz więcej w naszą sieć ładowania samochodów elektrycznych, instalując punkty ładowania w domach, firmach i na stacjach paliw Shell. W ramach nowego partnerstwa będziemy mogli wspólnie rozwijać produkty oraz usługi w zakresie ładowania, przyczyniając się do poprawy jakości jazdy samochodami elektrycznymi na całym świecie”.

„Nissan wnosi do mistrzostw duży wkład wiedzy z dziedziny samochodów elektrycznych, a e.dams od początku mocno liczy się mistrzowskiej rywalizacji w Formule E” — powiedział Buemi. „Liczymy na duży sukces”.

Rozpoczynający się 15 grudnia piąty sezon rozgrywek to także nowy format wyścigów oraz nowa generacja samochodów Formuły E.

* Współpraca z firmą Shell rozpoczęła się od testów przed sezonem.

Źródło: Nissan 

 

 

 

>Zobacz więcej 

 Zobacz również :

..................................................

oponytanio.pl

..................................................

Najnowsze galerie